Gumowe odboje do ramp przeładunkowych

Odboje gumowe do ramp przeładunkowych

Odboje gumowe do ramp montuje się na fasadzie ramy przeładunkowej, w miejscu dokowania samochodów dostawczych. Odboje pełnią funkcję amortyzatora podczas podjeżdżania do rampy. Wykonane z elastycznej gumy pochłaniają siłę uderzenia dokującego auta i tłumią drgania. Chronią przed zniszczeniami samą rampę jak i tył pojazdu ciężarowego.

Gumowe odboje rampowe wykonane są z wysokiej jakości elastomeru odpornego na działanie środków chemicznych i warunków atmosferycznych jak mróz, promieniowanie UV a także deszcz czy śnieg. Ponadto posiadają znaczną odporność mechaniczną na ścieranie i uderzenia. Są elastyczne, maja zdolność odkształcania się bez obawy, że ulegną pęknięciu lub złamaniu.

Odboje gumowe do ramp – sposoby montażu

Odboje gumowe montuje się do rampy za pomocą metalowych kotw przekładanych przez otwory montażowe i kotwiczonych w konstrukcji rampy przeładunkowej. Jest to z pewnością najtrwalsze połączenie z rampą. Zdarzają się też inne sposoby montażu. Przykładowo odboje montuje się do stalowych kątowników a dopiero te do skraju rampy. Usztywniają one przy tym jej rant. Ponadto niektóre firmy transportowe montują takie odboje do tyłu naczepy, bezpośrednio pod wrotami skrzyni. Odboje, które przymocowane są do ramy pojazdu chronią go przed uszkodzeniem podczas dojeżdżania do ramp, które nie są w nie wyposażone.

Więcej ciekawych artykułów o systemach przeładunkowych i izolacjach termicznych na stronie instalacjetechnologiczne.pl