Folia spawalnicza Screenflex

Czerwona folia spawalnicza Screenflex
Czerwona folia spawalnicza Screenflex

Folia spawalnicza Screenflex stosowana jest do wypełniania stelaży ekranów spawalniczych a także do montażu jako pasy / lamele w kurtynach paskowych. Każdy pas okuty jest w płytkę montażową, której otwory pasują do wszystkich dostępnych na krajowym rynku typów zawiesi grzebieniowych. Takie rozwiązanie pozwala na wymianę pojedynczych, uszkodzonych pasów bez konieczności kupna kompletnej, nowej przegrody spawalniczej. Lamele folii spawalniczej można montować zarówno na stałych konstrukcjach, systemach przesuwnych oraz mobilnych stelażach. Bardzo łatwo a także szybko się je demontuje oraz montuje.

Funkcje i zalety folii spawalniczej

  • chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym UV, podczerwonym IR
  • stanowi filtr chroniący oczy przed rozbłyskami światła niebieskiego emitowanego przez łuk świetlny
  • materiał z którego jet wykonana jest wykonana jest elastyczny, dzięki czemu folia Screenflex jest odporna na przetarcia, uderzenia a także złamania
  • odporna na działanie warunków atmosferycznych (opady, światło słoneczne, temperatura) a także środków chemicznych
  • stanowi niepalną przegrodę dla iskier i rozżarzonych odprysków metalu
  • zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia
  • jest przejrzysta, zwiększa tym samym bezpieczeństwo na stanowisku spawalniczym – daje możliwość dostrzeżenia zagrożenia po drugiej stronie parawanu

Folia spawalnicza w ofercie handlowej w Polsce

Folia spawalnicza bardzo dobrej jakości, na krajowym rynku pochodzi wyłącznie od dwóch europejskich producentów Francuskiego Extruflex oraz Niemieckiego Jedi. Jednym z wiodących w Polsce dystrybutorów foli spawalniczej jest firma Mediux Technologie z Łabiszyna k. Bydgoszczy.

Rozmiary a także zabarwienie folii spawalniczej

Długość maksymalna rolki bez względu na szerokość wynosi 50mb. Pasy lub innymi słowy lamele spawalnicze PCV w sprzedaży dostępne są w następujących wymiarach: 300x2mm, 570x1mm, 1400×0,4mm. Kolorystyka folii spawalniczej to zasadniczo cztery kolory: brązowy, czerwony, jasnozielony a także ciemnozielony-matowy.